3
معرفی استارتاپ های گردشگری

۶ استارتاپ گردشگری فرانسوی موفق در مقابله با بحران کرونا- قسمت پایانی

  • 15 اردیبهشت 1400 - 12:37 - ویرایش شده : 12 خرداد 1400 - 17:06
۶ استارتاپ گردشگری فرانسوی موفق در مقابله با بحران کرونا- قسمت پایانی
دی دی سفر هر چهارشنبه موفق‌ترین استارتاپ‌های گردشگری سراسر جهان را انتخاب کرده و از تولد تا برنامه‌های آینده‌ی آن را بررسی می‌کند. در این مطلب به‌معرفی ۶ استارتاپ گردشگری موفق فرانسوی خواهیم پرداخت.

دی دی سفر در این مجموعه مطالب به معرفی ۶ استارتاپ گردشگری فرانسوی پرداخته است که در بحران کرونا شاهد رشد چشم‌گیری بوده‌اند. در قسمت‌های اول و دوم، ۴ مورد از این ۶ استارتاپ را بررسی کردیم. در  این قسمت نیز نحوه فعالیت و برنامه‌های آینده ۲ استارتاپ نهایی که، یکی در زمینه ارائه خدمات اقامتی به مسافران کاری و دیگری در زمینه فناوری بیمه فعالیت می‌کنند را بررسی خواهیم کرد.

۶ استارتاپ گردشگری فرانسوی

۵-استارتاپ گردشگری “MagicStay”

استارتاپ گردشگری “MagicStay”، استارتاپی مستقر در شهر «گرس» فرانسه است که از زمان تاسیس خود یعنی سال ۲۰۱۳، بازار سفرهای کاری و شرکتی را هدف قرار داده است.

این استارتاپ مسافرتی به شرکت‌ها کمک می‌کند که مسکن یا اقامتگاهی موقت برای کارمندان خود پیدا کنند. این استارتاپ در پلتفرم خود بیش از ۷۰۰,۰۰۰ آپارتمان، ویلا و هتل در سراسر جهان را به مسافران ارائه می‌دهد. البته برخلاف بسیاری از استارتاپ‌های اجاره اقامتگاه، مانند استارتاپ گردشگری «رومی» (Roomy)، که خودشان مدیریت املاک را به‌عهده می‌گیرند، مدیریت و اداره‌ی این املاک بر عهده‌ی استارتاپ گردشگری “MagicStay” نیست.

آپارتمان‌های مبله موجود در این استارتاپ، با مدیریت حرفه‌ای آژانس‌های املاک بهترین خدمات را به مهمانان ارائه می‌دهند و مهمانان می‌توانند آن‌ها را به‌طور مستقیم در وب‌سایت “MagicStay” رزرو کنند.

نگاهی به عملکرد استارتاپ مسافرتی “MagicStay” قبل از بحران کرونا

این استارتاپ، تا سال ۲۰۱۹ به حدود یک‌چهارم از شرکت‌های فرانسوی خدمت‌رسانی می‌کرد. عامل اصلی موفقیت این شرکت ساخت ابزارهای رزرو آنلاین بود که سبب تسهیل انجام کارهای رزرو در درازمدت برای شرکت‌ها می‌شد.

آنچه که استارتاپ “MagicStay” را از سایر شرکت‌های فناوری‌محور متمایز می‌کند، آن است که معمولا خدمات‌رسانی سایر شرکت‌ها برای مدیریت سفرهای کوتاه‌مدت تنظیم شده‌ است و اغلب برای اقامت‌های طولانی‌مدت قابل‌استفاده نیستند. این مسئله دقیقا شکافی است که “MagicStay” سعی در پرکردن آن دارد.

استارتاپ “MagicStay” در بحران کرونا

پس از همه‌گیری ویروس کرونا، استارتاپ “MagicStay” تصمیم گرفت که یک محصول جدید برای رزرو کوتاه‌مدت اقامتگاه برای سایر مصرف‌کنندگان ارائه دهد.

در حالی که وب‌سایت این شرکت هنوز به ارائه‌ی خدمات تجاری خود می‌پردازد، لیستی برای ارائه خدمات به سایر مشتریان نیز ایجاد کرده است. این اقدام، تاثیر مثبتی در سودآوری “MagicStay” در بحران کرونا داشت. این شرکت موفق شد در سال ۲۰۲۰، موجودی خود را دو‌برابر کرده و تعداد املاکش را در سراسر جهان به یک میلیون واحد آپارتمان برساند.

اقدامات استارتاپ گردشگری “MagicStay”

بنیان‌گذار این شرکت انتظار دارد پس از پایان بحران، پیشنهادات اصلی “MagicStay” از جذابیت بیشتری برخوردار شوند، چراکه برای بسیاری از شرکت‌ها، این مسئله بسیار اهمیت دارد که کارمندانشان در املاکی که مطابق با سیاست‌های سفرهای کاری عمل می‌کنند، اقامت کنند.

همچنین این شرکت به‌منظور افزایش ایمنی و اعتماد مسافران با تمام شرکت‌هایی که در زمینه‌ی کاهش خطر و افزایش امنیت سفر فعالیت می‌کنند، از جمله “International SOS”، “SSF” و “WorldAware” کار می‌کند.

روش بازاریابی استارتاپ “MagicStay”

سایت “MagicStay” برای تبلیغات املاک خود از سایت‌های اجاره‌دهنده‌ی اقامتگاه دیگر مانند «ایربی‌ان‌بی» (Airbnb) استفاده نمی‌کند، اما برای جذب کاربران از روش «بازاریابی پولی» یا «پید مارکتینگ» (paid marketing) در گوگل استفاده می‌کند.

این شرکت ادعا می‌کند اگر کاربران در گوگل عبارت اجاره کوتاه‌مدت اقامتگاه در «لندن» یا همان “short term rentals in London” را تایپ کنند، وب‌سایت “MagicStay” در نتایج بالای جست‌وجو قابل‌مشاهده است. بنابراین براساس گفته‌های مدیرعامل این شرکت، “MagicStay” در مسیر بسیار درستی قدم بر می‌دارد. ناگفته نماند که این استارتاپ از زمان راه‌اندازی خود تا کنون، حدود ۹.۵ میلیون دلار (۸ میلیون یورو) سرمایه جذب کرده است.

۶ استارتاپ گردشگری فرانسوی

۶-استارتاپ گردشگری “Koala”

استارتاپ گردشگری “Koala”، یک شرکت فعال در زمینه فناوری بیمه است که در سال ۲۰۱۸، در پایتخت فرانسه، «پاریس»، راه‌اندازی شده است و اولین محصول خود در زمینه بیمه پروازی را در سال ۲۰۲۰ ارائه کرد.

عملکرد استارتاپ گردشگری “Koala” در بحران کرونا

همه‌گیری جهانی ویروس کرونا، سبب شده است بسیاری از مسافران به‌دنبال بیمه‌های مسافرتی باشند که انعطاف‌پذیری بیشتری دارند؛ بنابراین می‌توان گفت که استارتاپ مسافرتی “Koala”، شرکتی است که دقیقا در زمان درست، در جای درستی قرار گرفت.

این شرکت با بیمه‌های مسافرتی خود، این امکان را برای مسافران فراهم می‌کند که بتوانند بدون توجیه و دلیل خاصی سفر خود را لغو کنند. به‌عنوان مثال با بیمه پروازی “Koala”، مسافران بازپرداخت تغییر رزرو یا لغو پروازهای خود را دریافت می‌کنند؛ پیشنهادی که شاید بتوان گفت در صنعت گردشگری به‌ندرت یافت می‌شود.

«اوگو ویل» (Ugo Weyl)، مدیرعامل استارتاپ “Koala” می‌گوید: «شرکت ما در ماه دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۱۳۹۹) خدماتی را راه‌اندازی کرد که برای مسافران این امکان را فراهم می‌کند که به هر دلیلی سفر خود را فقط با چند کلیک، به‌صورت آنلاین و بدون ارائه مستندات لغو کنند.»

به‌گفته‌ی «اوگو ویل»، هر ساله صدها میلیون مسافر با مشکل اختلال و تاخیر در پرواز روبه‌رو می‌شوند و برای جبران خسارت خود با مشکلات زیادی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند و تنها ۱۵درصد از مسافران موفق به دریافت بازپرداخت خود می‌شوند.

جذب سرمایه استارتاپ گردشگری “Koala”

استارتاپ گردشگری “Koala” در ماه ژوئن ۲۰۲۰ (خرداد ۱۳۹۹) موفق شد از طریق سرمایه‌گذاران فرشته مبلغ ۱.۹ میلیون دلار (۱.۶ میلیون یورو) سرمایه جذب کند. از جمله سرمایه‌گذاران اصلی این سرمایه‌گذاری می‌توان به مدیرعامل سابق «ایر مالتا» (Air Malta) یا «بروکسل ایرلاینز» (Brussels Airlines) اشاره کرد.

سخن پایانی

دی دی سفر در این مجموعه مطالب، به معرفی ۶ مورد از بهترین استارتاپ‌های گردشگری فرانسه پرداخت که به‌خوبی توانسته بودند خود را با بحران کرونا سازگار کرده و با خلاقیت خود قدم در راه رشد و توسعه بگذارند. استارتاپ‌هایی که می‌توانند جرقه‌ای برای ارائه یک خدمت جدید و ارزش‌آفرینی در صنعت گردشگری باشند.

دی دی سفر چهارشنبه‌ی هر هفته بهترین استارتاپ های گردشگری جهان را معرفی کرده و از تولد تا سودآوری آن را بررسی می‌کند. جدیدترین اخبار و مقالات حوزه گردشگری را در وب‌سایت «دی دی سفر» مطالعه کنید.

مقاله‌ی هفته‌ی گذشته دی دی سفر: ۶ استارتاپ گردشگری فرانسوی موفق در مقابله با بحران کرونا- قسمت دوم

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=11066

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.