9

۱۰ باور نادرست درباره‌ی جت های شخصی

  • 04 خرداد 1400 - 11:11 - ویرایش شده : 04 خرداد 1400 - 11:35
۱۰ باور نادرست درباره‌ی جت های شخصی
با ۱۰ مورد از رایج‌ترین باورهای نادرست درباره‌ی سفر با جت های شخصی، در این مطلب از «دی دی سفر» آشنا شوید.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که بسیاری از افراد برای سفرهای خود به‌سراغ جت های شخصی نمی‌روند، باورها و اطلاعات نادرستی است که درباره‌ی این سرویس رواج یافته است. در همین راستا دی دی سفر در این مطلب به ۱۰ باور نادرست و رایج درباره‌ی جت های شخصی اشاره خواهد کرد.

۱-مسافران یک جت شخصی حتما باید میلیونر باشند!

بسیاری از افراد فکر می‌کنند برای چارترکردن یک جت شخصی حتما باید بسیار ثروتمند باشند، اما این یک باور نادرست است. اگرچه بیشتر ثروتمندان و افراد سرآمد جهان برای سفرهای‌شان از جت شخصی استفاده می‌کنند، اما چارترکردن یک جت شخصی می‌تواند برای مسافران عادی نیز مقرون‌به‌صرفه باشد، به‌ویژه اگر مسافران تصمیم به سفر گروهی گرفته و با تقسیم هزینه‌ها میان یکدیگر، هزینه‌های خود را به‌طور قابل‌توجهی کاهش دهند.

البته چارترکردن یک جت با برد طولانی هزینه‌های زیادی را به همراه دارد و مسافرانی که به‌دنبال گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری هستند، می توانند با هزینه‌ای واقع‌بینانه یک جت بسیار سبک را برای چند ساعت اجاره کنند.

۲-جت های شخصی از امنیت خوبی برخوردار نیستند!

در سراسر دنیا شرکت‌های هواپیمایی تجاری بسیاری وجود دارند که برای بسیاری از مردم کاملا شناخته‌شده‌اند، اما شرکت‌های چارتر جت خصوصی بسیار ناشناخته‌ترند. بنابراین افراد وقتی که قصد چارترکردن یک جت شخصی را دارند، ممکن است تابحال نام شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی جت های خصوصی را نشنیده باشند و البته این مسئله برای‌شان نگران‌کننده خواهد بود. بسیاری از افراد سوالاتی از قبیل «آیا می‌توان به این شرکت اعتماد کرد؟» یا «آیا هواپیماهای این شرکت از امنیت کافی برخوردارند؟» را می‌پرسند.

واقعیت این است که بسیاری از افراد، هواپیماهای خصوصی را ایمن‌تر از ایرلاین‌های تجاری می‌دانند. نکته اصلی برای چارترکردن یک جت شخصی، یافتن یک کارگزار یا شرکت ارائه‌دهنده‌ی خدمات جت شخصی مورد‌اعتماد است. اگر این شرکت‌ها به منافع مسافران اهمیت بدهند، مسائلی نظیر هواپیما و ایمنی آن و همچنین خدمه پرواز را به‌طور جدی بررسی خواهند کرد.

۳-چارترکردن یک جت شخصی کار دردسرسازی است!

از دیگر باورهای اشتباه و رایج در میان افراد آن است که تصور می‌کنند اجاره‌ی یک جت شخصی کار بسیار دشواری بوده و آن‌ها برای سفرهای خود می‌توانند به‌راحتی یک پرواز در هواپیمای تجاری رزرو کنند. البته ممکن است رزرو یک پرواز تجاری سریع‌تر انجام شود، اما چارترکردن یک جت شخصی نیز بسیار آسان است.

شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات جت های خصوصی مانند شرکت «دریم دیز» (Dream Days)، می‌توانند اطلاعات لازم برای انتخاب یک جت خصوصی مناسب را در اختیار مسافران قرار دهند تا اجاره‌ی آن در کمترین زمان و ساده‌ترین حالت ممکن انجام شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اجاره‌ی جت‌ شخصی، مطلب «هرآنچه که باید قبل از اجاره‌ی یک جت خصوصی بدانید!» را در دی دی سفر مطالعه کنید.

باورهای نادرست درباره جت خصوصی

۴-جت‌ خصوصی فقط برای مشتری‌های خاص است!

این روزها سفر با جت شخصی تنها به خانواده‌های سلطنتی، سیاستمداران و مشاهیر محدود نمی‌شود و بسیاری از خانواده‌ها برای سفرهای تفریحی، زوج‌ها برای سفرهای دونفره‌ و عاشقانه و البته مسافران کاری برای سفرهای کاری خود، پرواز با جت شخصی را انتخاب می‌کنند. شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی جت های شخصی نیز هیچ تفاوتی میان مسافران خود قائل نمی‌شوند و به تمام مشتریان خود اهمیت داده و با نهایت احترام برخورد می‌کنند.

۵-جت های شخصی در شرایط جوی نامناسب قادر به پرواز نیستند!

نکته جالب در رابطه با این باور نادرست اینجا است که برعکس تصورات رایج، ممکن است شرایط بد جوی پرواز هواپیماهای تجاری را به تاخیر بیندازند یا لغو کند، اما در همان شرایط یک جت خصوصی می‌تواند طبق برنامه‌ی خود پرواز کند. انعطاف‌پذیری جت های خصوصی بسیار بالاتر از ایرلاین‌های تجاری است و همین موضوع به آن‌ها اجازه می‌دهد که به ارتفاعات صعود کرده و از وقوع پدیده‌ی «توربولانس» یا «چاله‌ی هوایی» جلوگیری کند.

علاوه بر آن، یک جت شخصی می‌‌تواند در فرودگاه‌های کوچک فرود بیاید و خلبان‌ یک جت شخصی می‌تواند مسیرهای جایگزینی با هماهنگی مسافران خود انتخاب کند تا از شرایط جوی بد در امان باشد؛ چیزی که برای یک پرواز تجاری با صدها مسافر غیرممکن است.

۶-مسافران برای پرواز با جت شخصی باید در این زمینه تخصص داشته باشند!

بدون شک در این صنعت نیز مانند هر نوع کسب‌و‌کار دیگر، افرادی سودجو وجود دارند که اطلاعات نادرست در اختیار مسافر قرار می‌دهند یا از تخصص کافی برای راهنمایی مسافران برخوردار نیستند، اما شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات جت شخصی زیادی وجود دارند که مرحله‌به‌مرحله همراه مسافران بوده و آن‌ها را در تصمیم‌گیری‌های مختلف به‌خوبی راهنمایی می‌کنند. بنابراین مسافر برای سفر با یک جت شخصی نیازی به تخصص خاصی ندارد، تنها کافی است که یک شرکت مورداعتماد پیدا کند.

۷- خرید یک جت شخصی از اجاره کردن آن بهتر است!

یک جت شخصی بسیار گران است و افراد برای خرید آن باید هزینه‌ی زیادی را بپردازند اما هیچ لزومی ندارد که مسافران برای تجربه‌ی پرواز با جت خصوصی حتما آن را خریداری کنند. چارترکردن یک جت شخصی یک امر بسیار رایج است که حتی توسط افراد فوق‌‌العاده ثروتمند و مشهور نیز انجام می‌شود.

نکته مهم آن است که مسافری که یک جت شخصی اجاره می‌کند، برعکس یک دارنده جت شخصی، نیازی به پرداخت هزینه‌هایی نظیر  تعمیر و نگهداری‌های دائمی هواپیما ندارد. علاوه بر آن، مسافرانی که برای سفر خود قصد اجاره‌ی یک جت شخصی را دارند با شرایط بسیار منعطفی روبه‌رو خواهند شد و می‌توانند متناسب با سفر خود، از انواع جت‌ های خصوصی در اندازه‌ها و مدل‌های مختلف استفاده کنند. مسئله‌ی دیگری که سبب برتری اجاره‌ کردن جت شخصی نسبت به خرید آن می‌شود، آن است که مسافران با اجاره‌ی یک جت شخصی نیازی نیست که منتظر بمانند تا هواپیمای خودشان به آن‌جا منتقل شود، بلکه در هر جایی که حضور دارند، می‌توانند یک جت مستقر در همان حوالی را اجاره کنند.

باورهای نادرست درباره جت شخصی

۸-مراحل فرودگاهی بسیار طولانی و خسته‌کننده‌اند!

دو مورد از خسته‌کننده‌ترین مراحل پروازهای تجاری، انتظار در صف‌های بی‌پایان و همچنین بررسی‌های امنیتی است که مسافران باید برای هر پرواز انجام دهند، اما اگر قرار باشد مسافر یک جت شخصی نیز مراحل زمان‌بری را در فرودگاه طی کند، پس جت شخصی چه سودی برای مسافر خواهد داشت؟

مسافران برای پرواز با جت شخصی نیازی به طی‌کردن مراحل پروازهای تجاری را ندارند. مسافری که یک جت شخصی اجاره می‌کند، از طریق جایگاه‌های ویژه‌ای در فرودگاه با عنوان «فیکسد بیس اپراتور» (fixed-base operator) یا به‌اختصار “FBO” که معمولا در نزدیکی‌ فرودگاه‌ها واقع شده‌اند، به‌صورت جداگانه مراحل فرودگاهی خود را انجام می‌دهند. در سفر با جت خصوصی دیگری خبری از صف‌های طولانی در فرودگاه‌ها و ردیاب‌های فلزی نیست. مسافر تنها باید گذرنامه، شناسنامه یا هرگونه مدرک دیگری را نشان داده و در کمتر از چند دقیقه وارد هواپیما شود.

۹-سرعت جت های خصوصی کند است!

یکی از باورهای نادرست درباره‌ی جت های خصوصی آن است که بسیاری تصور می‌کنند که این جت‌ها به‌دلیل کوچک‌تر بودن، کندتر پرواز می‌کنند و همین امر به‌نوبۀ خود به‌معنای طولانی‌شدن مدت‌زمان سفر است.

واقعیت امر آن است که جت‌ های خصوصی، بسته به نوع جت از سرعت‌های بالایی برخوردارند و حتی برخی از لوکس‌ترین و گران‌ترین جت‌ های خصوصی در جهان، بردهای بسیار بالایی دارند. علاوه بر آن در سفر با جت شخصی، مسافران بدون انتظار در صف‌های معمول، بسیار سریع‌تر از هواپیماهای تجاری وارد هواپیما می‌شوند و می‌توانند بسیار زودتر به مقصد موردنظر خود برسند. همچنین، خلبان یک جت خصوصی می‌تواند مطابق با نیازهای مسافران عمل کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن، آن‌ها را به مقصد خود برساند. ‌

۱۰-جت های خصوصی به محیط‌زیست آسیب می‌رسانند!

گاه این تصور وجود دارد که افرادی که به محیطزیست اهمیت نمی‌دهند، با جت های خصوصی سفر می‌کنند، اما این باور کاملا نادرست است. به‌عنوان مثال، «لئوناردو دی‌کاپریو» (Leonardo DiCaprio)، بازیگر معروف «هالیوود»، که به فعالیت‌هایش برای مبارزه با تغییرات آب‌و‌هوایی کره‌زمین نیز شهرت دارد، تاکنون برای سفرهای خود از جت های شخصی زیادی استفاده کرده است.

به‌طور کلی فعالیت‌های روزمره‌ی انسان‌ها، به‌ویژه‌ سفرهای هوایی سبب افزایش تولید گاز «کربن‌دی‌اکسید» می‌شوند و به طبع آسیب زیادی به محیط‌زیست وارد می‌کنند، اما این مشکلات موجب نمی‌شوند که انسان مدرن دنیای امروز از حرکت بایستد. مسافرانی که با جت های شخصی سفر می‌کنند، می‌توانند انتشارات کربن ناشی از پرواز خود را جبران کنند. بسیاری از شرکت‌ها مانند استارتاپ گردشگری «تریز فور تراول» (Trees4Travel)، سیستم‌های مختلفی برای محاسبه‌ی میزان کربن منتشرشده‌ از سفرهای مسافران قرار داده‌اند و این امکان را برای مسافران فراهم می‌کنند که از طریق طرح‌های گوناگونی چون درخت‌کاری، میزان کربن منتشرشده از سفر خود را جبران کنند.‌

نکته مهم آن است که با افزایش تقاضای سفر با جت خصوصی، بسیاری از شرکت‌های جت خصوصی اقدامات گوناگونی را برای کاهش تولید کربن در هواپیماهای خود انجام داده‌اند.

باورهای نادرست درباره جت شخصی

سخن پایانی

همان طور که در این مطلب اشاره شده است، باورهای نادرستی درباره‌ی سفر با جت های شخصی وجود دارد که سبب می‌شود بسیاری از مصرف‌کنندگان تمایلی به تجربه‌ی پرواز با جت شخصی از خود نشان ندهند. بدون شک افزایش آگاهی درباره‌ی این صنعت و ارائه‌ی اطلاعات درست، دقیق و به‌روز به مسافران، سبب می‌شود که بسیاری از آن‌های به‌سوی سفر با جت شخصی گرایش پیدا کنند. در همین راستا تاکنون مطالب گوناگون و جذابی در رابطه با بازار جت شخصی در دی دی سفر منتشر شده است:

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=13046

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.