13

راهنمای مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپی همسر

  • 08 آذر 1399 - 13:50 - ویرایش شده : 08 آذر 1399 - 13:50

با اعلام بخش «مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا» (IRCC)، این کشور قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹)، در هر ماه حداکثر ۶۰۰۰ درخواست «اسپانسرشیپی همسران» (Spousal Sponsorship) را مورد بررسی قرار دهد. “IRCC” این خبر مهم را در اواخر ماه سپتامبر (مهر) با هدف گرد هم آوردن هرچه سریع‌تر خانواده‌ها در میان شیوع ویروس […]

با اعلام بخش «مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا» (IRCC)، این کشور قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹)، در هر ماه حداکثر ۶۰۰۰ درخواست «اسپانسرشیپی همسران» (Spousal Sponsorship) را مورد بررسی قرار دهد.

“IRCC” این خبر مهم را در اواخر ماه سپتامبر (مهر) با هدف گرد هم آوردن هرچه سریع‌تر خانواده‌ها در میان شیوع ویروس «کووید-۱۹» اعلام کرده است.

پیش از همه‌گیری ویروس «کرونا»، کشور «کانادا» در نظر داشت حدود ۷۰۰۰۰ مهاجر جدید را در گروه مهاجرت‌های خانوادگی (همسر و فرزندان) قرار دهد. با این وجود «کانادا» اخیراً برنامه جدید خود برای مهاجرت در سال‌های ۲۰۲۱-۲۰۲۳ (۱۴۰۰-۱۴۰۲) را اعلام کرده است. در سال‌های آینده ما شاهد افزایش قابل توجه ورود مهاجران به «کانادا» خواهیم بود. در نتیجه، «کانادا» اکنون در نظر دارد سالانه حدود ۸۰۰۰۰ مهاجر را در گروه مهاجرت‌های خانوادگی پذیرش کند.

لازم به ذکر است بیشتر این مهاجرت‌ها از روش حمایت مالی همسران (اسپانسرشیپ همسران) انجام خواهند شد.

چه کسانی واجد شرایط استفاده از روش «اسپانسرشیپ همسر» برای مهاجرت به کانادا هستند؟

• شهروندان کانادایی و دارندگان اقامت دائم «کانادا» می‌توانند از طرح «حمایت مالی» یا «اسپانسرشیپ» همسران برای اخذ اقامت دائم شریک زندگی خود استفاده کنند.

• روابط خانوادگی میان اسپانسر (حامی مالی) و متقاضیان اقامت باید در یکی از سه دسته‌ی زیر قرار داشته باشد.

۱-همسر (یعنی زوجین به‌طور قانونی ازدواج کرده و سن ۱۸ سال یا بالاتر داشته باشند.)

۲-Common-law partner (سن زوجین باید حداقل ۱۸ سال باشد و حداقل به‌مدت یک ‌سال با هم زندگی کرده باشند.)

۳-Conjugal partner (زوجین باید حداقل ۱۸ سال بوده و دست‌کم یک‌ سال با یکدیگر رابطه داشته باشند. این مورد در رابطه با فردی است که در خارج از «کانادا» زندگی می‌کند و به‌دلایل قانونی یا مهاجرتی نمی‌تواند در کشور خود با شریک زندگی‌اش زندگی یا ازدواج کند. در این صورت شما باید به “IRCC” ثابت کنید که نمی‌توانید در کشور خود با شریک زندگی خود ازدواج یا زندگی کنید.)

لازم به ذکر است که این روابط باید به “IRCC” اثبات شود.

• شهروندان کانادایی و دارندگان اقامت دائم «کانادا» در صورت داشتن حداقل ۱۸ سال سن، با تأیید عدم دریافت کمک‌های اجتماعی به‌دلیل ازکارافتادگی و اثبات داشتن شرایط تامین مالی نیازهای اساسی زندگی، می‌توانند اسپانسر (حامی مالی) شریک زندگی خود شوند. ضمنا اگر شما یک شهروند کانادایی هستید و در خارج از کشور زندگی می‌کنید، باید ثابت کنید که قصد دارید با شخص اسپانسرشونده در «کانادا» زندگی کنید.

نحوه ارائه‌ی درخواست تقاضای اسپانسرشیپ همسر

“IRCC” از شما می‌خواهد که دو نوع درخواست را با هم ارائه دهید. اول برای درخواست اسپانسرشیپ همسران (حمایت مالی) و دیگری در خواست اقامت دائم

مرحله اول: پکیج درخواست تقاضا را از “IRCC” دریافت کنید.

مرحله دوم: هزینه‌های درخواست خود را به “IRCC” بپردازید که شامل هزینه پردازش، حق اقامت دائم و هزینه بیومتریک است. شما باید این هزینه‌ها را در وب‌سایت “IRCC” پرداخت کنید.

مرحله سوم: درخواست تکمیل‌شده خود را به “IRCC” ایمیل کنید.

به‌طور معمول مدت‌زمان پردازش درخواست اسپانسرشیپ ۱۲ ماه است.

منبع: cicnews.com
لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=6205

موضوعات مرتبط

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.