برای ترکیب زندگی روزمره و سفرهایی که رفته‌اید یا در نظر...
اگر فکر می‌کنید که تنها راه ماندگار کردن خاطرات سفر و ث...
بستن چمدان برای بسیاری از افراد کار دشواری است. بیشتر م...
تاثیر بحران «کرونا» بر صنایع گردشگری از جمله هتل‌ها و ا...
تجربه‌ای بی‌نظیر و نفس‌گیر از صرف غذا در آسمان
Dubai - United Arab Emirates - رویاگردی
نوشته شده در: ۱۰:۱۰ ۰۷ اردیبهشت ۹۹ - ویرایش شده در: ۰۴:۳۶ ۰۸ اردیبهشت ۹۹

تا به حال تصور کردهاید که غذاخوردن در اوج هیجان و ماجراجویی می‌تواند لذتی چند برابر داشته باشد؟ اگر شما را به میز شامی دعوت کنند که در آسمان معلق است، حاضرید بر سر آن میز بنشینید و غذا بخورید؟ پس امروز دعوت ما را به این میز مهیج بپذیرید.  

یکی از لذت‌های هر روزه ما غذاخوردن است که همواره سعی می‌کنیم با تنوع غذایی، تزیینات، انتخاب ظروف زیبا و همچنین مکان زیبا، بیشتر و بیشتر این فعالیت را دلنشین و لذتبخش کنیم. حال تصور کنید تمام این خصوصیات را بهعلاوه یک خصوصیت مهیج و غیرعادی، در یکجا جمع کنید، حاضرید لذت خوردن غذایتان را به ماجراجویی و هیجان آغشته کنید؟ اگر مشتاقید که قرار است در چه شرایط هیجانی‌ای غذا میل کنید این مقاله را از دست ندهید.


معرفی

از آنجا که مسئولان شهر «دبی» در تمامی خدمات و فعالیت‌ها همیشه به دنبال بهترین‌ها بودهاند، شعبه یکی از بهترین رستوران‌ها و البته مهیجترین آن‌ها را نیز به این شهر رویایی آوردهاند تا تجربه‌ای خارقالعاده و نفسگیر را از خوردن وعده‌های غذایی در آسمان، به مهمانان این شهر هدیه کنند. رستوران «دینر این د اسکای» (Dinner in the sky Restaurant) یکی از حیرتانگیزترین رستوران‌هایی است که قرار است امروز مهمان آن باشیم.

این رستوران بی نظیر بلژیکی به انتخاب سایت "Forbes.com"، در لیست ده رستوران غیرمعمول جهان قرار داده شده است. این رستوران درواقع یک میز غذای 22 نفره است که در ارتفاع 50 متری آسمان دبی معلق می‌ماند و در همان وضعیت از مهمانان پذیرایی می‌شود.

کافی است تصور کنید که پشت یک میز غذای بزرگ نشسته اید و با نگاهکردن به پایین می‌توانید ساختمان‌ها و ساحل زیبای دبی را نظاره کنید. بدون شک غذاخوردن در این حالت علاوه‌بر لذت، دلشوره‌ای شیرین و میهج را برای شما هدیه می‌آورد که می‌تواند خاطره صرف این وعده غذایی خاص را تا سال‌ها برای‌تان ثبت کند.

درست است که رستوران در هوا معلق است اما در حین سرو وعده غذایی حرکتی ندارد. بعد از سوارشدن بر سکوی رستوران و بستن کمربندهای ایمنی، سکو توسط یک جرثقیل تا ارتفاع 45 یا 50 متری (بسته به شدت باد و آب و هوای آن روز) بالا برده می‌شود و در همان حال ثابت می‌ماند. بعد از اتمام زمان سرو غذا سکو توسط جرثقیل به سطح زمین برگردانده می‌شود و مهمانان می‌توانند از صندلی‌های خود بلند شوند.  زمان و هزینه

این رستوران کوچک اما مهیج در دسته رستوران‌های بسیار لوکس محسوب می‌شود و در سه نوبت ناهار، عصرانه و شام میزبان علاقه‌مندان به صرف وعده‌های غذایی خاص است. در هر روز دو نوبت ناهار، یک نوبت عصرانه و سه نوبت شام سرو می‌شود که بسته به علاقه خود می‌توانید برای هرکدام از آن‌ها از طریق سایت ثبت‌نام و در ساعت مشخص در آنجا حضور پیدا کنید.

هزینه وعده‌های غذایی ثابت است و با منوی انتخابی تغییر نمی‌کند، اما هزینه وعده‌های شام، ناهار و عصرانه متفاوت است. همچنین نرخ رزرو وعده‌های غذایی در آخر هفته با سایر روزهای هفته نیز متفاوت است.

زمان وعده‌های غذایی 90 دقیقه (15 دقیقه برای آموزش ایمنی و بستن کمربند، 60 دقیقه صرف وعده و 15 دقیقه برای فرود به زمین) است.

همچنین به خاطر داشته باشید با توجه به آب و هوای گرم دبی، امکان برگزاری وعده‌های غذایی در تمام مدت سال وجود ندارد و این رستوران در بازه زمانی ماه‌های نیمه نوامبر (آبان) تا ابتدای ژوئن (خرداد) آماده ارائه خدمات به مهمانان است.منوی غذایی

در زمان رزرو اینترنتی رستوران می‌توانید از منوی غذایی موجود در سایت، غذای مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

منوی دو وعده ناهار و شام شامل پیش غذا، غذای اصلی و دسر است و منوی وعده عصرانه شامل انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد و همچنین اسنک‌های عصرانه و انواع کیک‌هاست.

با توجه به اینکه این رستوران بلژیکی در چندین کشور جهان شعبه دارد، سعی شده است تا در هر شعبه از منوی غذایی بومی آن منطقه استفاده شود. به این ترتیب در شعبه رستوران دبی نیز تمامی منوها توسط سرآشپزان رستوران‌های هتل‌های‌ «له مریدین» (Le Meridien) و «وستین مینا صیاحی مارینا» (Westin Mina Seyahi Marina) تهیه می‌شود.


قوانین و مقررات مهم:

با توجه به غیرمعمول و خاص‌بودن این رستوران، یک سری قوانین و مقررات برای رزرو و حضور در رستوران وضع شده است که بهتر است قبل از اقدام به رزرو صندلی در آن، آن‌ها را مطالعه کرده باشید و در صورت قبول، اقدام به رزرو صندلی کنید. زیرا در صورت ندانستن مقررات و رزرو صندلی، اگر بخواهید رزرو خود را کنسل کنید هیچ هزینه‌ای به شما بازگردانده نمی‌شود. در ادامه مهم‌ترین قوانین و مقررات این رستوران درج شده است.

·       از آنجا که در زمان ثبت‌نام در سایت می‌توانید صندلی خود را انتخاب کنید، هرگونه اشتباه در انتخاب صندلی متوجه خودتان است و رستوران مسئولیتی در این باره ندارد.

·       در صورت بروز خطار در هنگام رزرو صندلی می‌توانید با بخش رزرو رستوران مکاتبه کنید. "[email protected]"

·       مهمانان اجازه فروش صندلی را ندارند. هر فرد می‌تواند بر صندلی‌ای بنشیند که به نام او رزرو شده است. در صورت فروش صندلی به غیر، رستوران اجازه دارد رزرو را کنسل کند و هیچ مبلغی را پس ندهد.

·       هر فرد در یک وعده تنها می‌تواند یک صندلی رزرو کند.

·       کودکان زیر 14 سال باید به همراه یک بزرگ‌سال در این رستوران حضور داشته باشند و امکان رزرو صندلی برای کودکان زیر 110 سانتی‌متر، غیرممکن است.

·        استفاده بانوان باردار از رستوران ممنوع است.

·       حضور افراد با وزن بیش از 150 کیلوگرم در سکو ممنوع است.

·       در صورت نامساعدبودن آب و هوا یا شرایط خطرناک، رستوران اجازه دارد که وعده غذایی را کنسل، متوقف یا به زمانی دیگر موکول کند.

·       در صورت به تعویق افتادن زمان وعده غذایی، رستوران مسئولیتی در قبال جبران خسارت یا پرداخت هزینه‌های تحمیل شده به مهمان برای مسافرت مجدد و همچنین اسکان ندارد.

·       در صورت تغییر مکان رستوران با آنچه که در سایت آمده است، از طریق آدرس ایمیل ارائه‌شده یا شماره تماس، به شما اطلاع داده خواهد شد. پس حواستان باشد که در روزهای قبل از حضور در رستوران، به‌طور مرتب ایمیل خود را چک کنید.

·       در صورت تغییر مکان رستوران، رستوران مسئولیتی در قبال بازپرداخت یا جبران خسارت ناشی از نرسیدن شما به مقصد جدید نخواهد داشت.

·       اگر فسخ وعده غذایی توسط رستوران باشد، تمام مبلغ رزرو صندلی، به‌صورت رزرو یک صندلی جدید پرداخت خواهد شد.

·       اگر در هنگام رزرو صندلی بیمه آب و هوا را خرید کرده باشید، در صورت لغو وعده غذایی تمامی هزینه ظرف مدت 21 روز به شما بازگردانده خواهد شد.

·       مهمانان تا قبل از 24 ساعت از وعده غذایی رزرو شده اجازه دارند برای تنها یک‌بار تاریخ و وعده خود را در صورت تمایل تغییر دهند. پس از آن امکان تغییر در رزرو وجود ندارد و در صورت نیامدن مهمان، هیچ هزینه‌ای عودت داده نمی شود.

·       توصیه می‌شود حداقل 20 دقیقه قبل از شروع وعده غذایی، در محل رستوران حضور داشته باشید. اگر بعد از بلندشدن میز از زمین به محل برسید رستوران سکو را پایین نخواهد آورد و صندلی شما به‌طور خودکار لغو شده و هزینه‌ای به شما بازگردانده نمی‌شود.

·       قانون خاصی برای نوع پوشش شما وجود ندارد اما در خاطر داشته باشید که قرار است ساعتی را در ارتفاع 50متری از سطح زمین سپری کنید، پس با توجه به آب و هوای آن روز لباسی مناسب بپوشید. سکو برای تغییر لباس یا کفش شما به پایین بر نمی‌گردد.

·       رستوران مسئولیتی در قبال حساسیت‌های غذایی شما ندارد. اگر پرهیز غذایی خاصی دارید قبل از انتخاب صندلی منوهای غذایی را بررسی کنید و با ما مکاتبه کنید. "[email protected]"

·       اگر حضور یک مهمان باعث به‌خطرافتادن سایر مهمانان باشد یا آرامش سایرین تحت تأثیر قرار گیرد، رستوران اجازه دارد از حضور فرد در سکو ممانعت کند.

·       در صورت انجام رفتارهای خطرناک و ممانعت از حضور شما در رستوران، هزینه‌ای به شما عودت داده نخواهد شد.

·       افراد کم‌توان یا ناتوان باید قبل از خرید صندلی در رستوران با ارائه مدارک پزشکی، وضعیت خود را به بخش رزرو اطلاع دهند تا پس از بررسی امکان شرکت در وعده غذایی، در زمان سوارشدن یک همیار آموزش‌دیده، فرد ناتوان یا کم‌توان را همراهی کند.

·       گرچه تمامی تمهیدات امنیتی در این رستوران رعایت می‌شود اما شما آگاهانه مسئولیت بروز خطرات احتمالی را قبول خواهید کرد.

·         کشیدن سیگار در حین وعده غذایی ممنوع است.

·       مهمانان موظفند از تمامی دستورالعمل‌های مهمانداران پیروی کنند.

·       به‌همراه داشتن دوربین یا گوشی همراه امکان‌پذیر است اما مسئولیت آن با مهمانان است.

·       باکس‌هایی برای نگهداری کیف و وسایل همراه شما در رستوران تعبیه شده است.

·       دست‌زدن به دستگاه‌ها یا ماشین‌آلات موجود در سکو ممنوع است و در صورت مشاهده با فرد خاطی برخورد خواهد شد.

·       رستوران مجاز به استفاده از تصاویر ثبت‌شده در هنگام وعده‌های غذایی است. اگر مایل به درج عکس خود نیستید باید قبل از رزرو صندلی درخواست خود را به همراه تصویر خود ارسال کنید تا تصویری از شما ثبت نشود.

·       آوردن حیوانات، غذا و نوشیدنی، چاقو و لوازم نوک‌تیز و برنده، بطری، قوطی یا ظروف شیشه‌ای (مگر در موارد استثنا با هماهنگی رستوران) اکیداً ممنوع است.

·       به همه مهمانان توصیه می‌شود قبل از سوارشدن، از سرویس بهداشتی استفاده کنند زیرا در صورت بروز موارد اورژانسی، سکو برای فرد به پایین آورده می‌شود اما فرد مجدد اجازه سوارشدن به سکو را نخواهد داشت.

·       منوی رستوران یک منوی ثابت است و قابل تغییر نیست، اما در صورت رزرو 22 صندلی به‌طور هم زمان، می‌توانید منوی درخواستی خود را ارسال کنید تا در صورت بررسی و موافقت برای تغییر آن، اعمال شود.

 

امنیت

اگر نگران این هستید که ممکن است سکو سقوط کند یا مشکلی در آن ارتفاع برای‌تان اتفاق بیفتد، نگران نباشید؛ با خیال راحت می‌توانید برای وعده غذایی موردعلاقه‌تان در این رستوران صندلی رزرو کنید. تمامی اجزای رستوران و لوازم جانبی آن‌ها دارای استانداردهای ایمنی بالایی هستند و همه چیز به‌طور مرتب و دوره‌ای چک می‌شود. ایمنی این سکو مطابق با استاندارد آلمانی "DIN 4112" است و تمامی اجزا در «بلژیک» تهیه شده است.

در این رستوران ایمنی مهمانان و کارکنان در اولویت اول قرار دارد. همچنین قبل از صعود سکو یک کارشناس ایمنی تمامی دستورالعمل‌های ایمنی را برای مهمانان توضیح داده و توصیه‌های مهم را به آن‌ها متذکر می‌شود.

اگر آدمی ماجراجو و دوست‌دار هیجان هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم این فرصت را از دست ندهید و این تجربه شگفت‌انگیز را نیز به سایر ماجراجویی‌هایتان اضافه کنید. تجربه صرف غذا در شرایط معلق‌بودن در آسمان و حس خنکی هوا بر روی پوست صورت‌تان، تجربه‌ای نیست که در هر جا و هر زمان از زندگی‌تان قابل انجام باشد. پس در خاطر داشته باشید که در سفر بعدی‌تان به شهر زیبا و شگفت‌انگیز دبی، خود و همراهان‌تان را به یک وعده غذایی رویایی دعوت کنید و از بودن در کنار عزیزان‌تان لذت ببرید.

همچنین اگر مایل به برگزاری مهمانی خاصی در این رستوران باشید نیز می‌توانید با مکاتبه با بخش رزرو این رستوران درخواست‌ها و شرایط خود را ارائه دهید تا کارکنان رستوران جشن شما را برای‌تان به یادماندنی‌تر کنند.