«جمهوری آذربایجان»، بهشتی برای عاشقان خرید و بازارگردی...
آیا شما هم علاقه‌ی زیادی به انتشار عکس‌های جذاب و تجربه...
پس از ماه‌ها هم‌زیستی با ویروس خطرناکی به نام «کووید-۱۹...
هیچ چیز مانند این که در زمان مناسب در مکان مناسب باشید،...
سفری از صلاله به شعت، سرزمینی رویایی بر فراز ابرها
Salalah - Oman - رویاگردی
نوشته شده در: ۰۷:۳۲ ۲۷ بهمن ۹۸ - ویرایش شده در: ۱۸:۴۶ ۲۷ بهمن ۹۸

فصل خریف آغاز دگرگونی «صلاله» است. زندگی در «صلاله» جاری می‌شود و هیاهویی بهشتی همه جا را در بر می‌گیرد. طبیعت تمام هنر خود را به کار گرفته و تصویری بی‌بدیل از «صلاله» می‌آفریند. ابر و باد و مه و خورشید و فلک دست به کار می‌شوند؛ مهی زیبا همه جا را فرا می‌گیرد، باران نم نم می‌بارد و نسیمی خنک به نوازش در می‌آید و زمرد سبز رنگ «صلاله» در سرزمین عمان می‌درخشد.


از اوایل ژوئن تا پایان سپتامبر «صلاله» فقط شهری در جنوب عمان نیست. این‌جا دیگر گوشه‌ای از بهشت است. سبزی و پاکی خود را به هر جا رسانده و فرشی سرسبز با نقشی منحصر به‌فرد همه جا را در برگرفته است.زیبایی‌های «صلاله» در این فصل کم نیستند. نمی‌شود از طبیعت بی‌نظیر وادی «صلحنوت» دیدن کرد و دلتنگ چشم‌انداز زیبای «وادی دربات» نبود. ولی اگر در این فصل مهمان «صلاله» بودید یادتان باشد «شعت» (shaath) با همه جا فرق دارد.

«شعت» همان رویای کودکی شماست. همان جایی که خود را همسفر ابرها می‌بینید و با نسیم هم کلام می‌شوید. در این‌جا می‌توانید در رویایی واقعی با چشمان باز خود را غوطه‌ور بر اقیانوس ابرها ببینید.

منطقه «شعت» صخره‌ایست که با ارتفاع 1500 متر از سطح دریا در کرانه ساحلی دریای عمان قرار گرفته و چشم‌اندازی تماشایی و بی‌نظیر از منظره ابرها بر فراز دریا را به تصویر می‌کشد. ایستادن بر لبه صخره‌های عظیم «شعت» و تماشای اقیانوسی از ابرهای سپید رنگ همراه با گوش سپردن به زمزمه نسیم یکی ار رویایی‌ترین لحظات سفر فراموش نشدنی‌تان به «صلاله» خواهد بود.

کوه‌های حیرت‌انگیز «شعت» در رشته‌کوه‌های «القمر» (Al-Qamar) در غرب استان «ظفار» (Dhofar) و در شهر «رخیوت» (Rakhyut)، شهری ما بین «صلاله» و «ظلکوت» واقع شده‌اند. این کوه‌ها با ارتفاع تقریبی 1000 تا 1500 متر بالاتر از سطح دریا با شیبی تند خود را به دریای عمان می‌رسانند. در میان این صخره‌های عظیم چشمه‌ای آبی به نام «عین نکبت» وجود دارد که از آن آبشاری زیبا چون گیسوان سپید الهه زیبایی کوه‌های «شعت»، به دریای وسیع عمان جریان دارد.

این منطقه بکر و جادویی تنها مقصدی شگفت‌انگیز برای گردشگران کنجکاو نیست، بلکه یکی از جذاب‌ترین مقاصد برای عکاسانی که برای ثبت صحنه‌هایی فوق‌العاده و فرازمینی از طبیعت به هر گوشه و کناری سفر می‌کنند نیز هست.

«شعت» به معنای واقعی کلمه تمام مشخصه‌های شگفتی را در خود جای داده و مکانی آرام و زیبا و در عین حال پاک را برای تمام دوست‌داران طبیعت ارائه می‌دهد. در این‌جا بر تکه‌ای از ابری سپید سوار شوید و در افقی از تلاقی ابر و آسمان بر فراز دریاهای آبی عمان رهایی را تجربه کنید.