به‌روزرسانی قوانین سفر برای خروج از امارات
Dubai - United Arab Emirates - خبرهای گردشگری
نوشته شده در ۰۴:۱۰ ۱۵ تیر ۹۹ - ویرایش شده در ۰۷:۲۷ ۱۵ تیر ۹۹

تمامی ساکنان و شهروندان «امارات متحده عربی» تا زمانی که اقدامات بهداشتی و ایمنی لازم را رعایت کنند، می‌توانند به هر مقصدی سفر کنند.به‌روزرسانی قوانین سفر برای خروج از امارات

پیش از این دولت امارات متحده عربی در اول جولای(۱۱ تیر)، اعلام کرده بود که سفر به خارج از امارات تنها به هفت دلیل ممکن است. با این حال «سازمان مدیریت بحران و بلایای طبیعی»(NCEMA)، «اداره فدرال هویت و شهروندی»(ICA) و «وزارت امورخارجه و همکاری‌های بین‌المللی»(MOFAIC) به‌تازگی اعلام کردند که این محدودیت رفع شده است. این خبر در حساب رسمی توییتر سازمان مدیریت بحران و بلایای طبیعی امارات(NCEMA) اعلام شد.

در این پیام آمده است: «امارات متحده عربی با همکاری سازمان مدیریت بحران و بلایای طبیعی، وزارت امورخارجه و همکاری‌های بین‌المللی و اداره فدرال هویت و شهروندی اعلام می‌کند که هم شهروندان و هم ساکنین با رعایت الزامات بهداشتی که در حال حاضر در فرودگاه‌ها و مطابق با قوانین اعمال می شود، مجاز به سفرند.»

بنابراین تا زمانی که شرایط بهداشتی و ایمنی در فرودگاه‌ها رعایت شود و مقررات وضع‌شده در مقصد اجازه ورود بدهد، تمامی سفرها مجاز است. در این پیام همچنین ذکر شده است که تمامی شهروندان باید قبل از سفر در سیستم "Tawajudi" ثبت‌نام کرده و تست «کووید-۱۹» را انجام دهند.

در هنگام بازگشت نیز ساکنین باید تمام مقررات و روال سفر امارات را رعایت کرده و در صورت بازگشت از کشورهایی که آزمایشگاه در دسترس قرار دارد، قبل از پرواز آزمایش کووید-۱۹ را انجام بدهند. همچنین به افراد بالای ۷۰ سال توصیه شده است که سفر نکنند.

منبع: timeoutdubai.com