فهرست آزمایشگا‌ه‌های مجاز ایران برای انجام تست پی‌سی‌آر کووید-۱۹
Dubai - United Arab Emirates - حمل و نقل توریستی
نوشته شده در ۰۴:۲۳ ۰۶ مرداد ۹۹ - ویرایش شده در ۰۴:۲۹ ۰۶ مرداد ۹۹

مسافرین برخی کشورها ازجمله «ایران» موظفند قبل از پرواز به «دبی» نتیجه منفی تست «کووید-۱۹» خود را ارائه دهند. این آزمایش باید در یکی از آزمایشگاه‌های مورد تایید دولت «امارات متحده عربی» و هواپیمایی «امارات» انجام شده باشد.

فهرست آزمایشگا‌ه‌های مجاز ایران برای انجام تست پی‌سی‌آر کووید-۱۹

«سازمان ملی مدیریت بحران امارات» (NCEMA) با همکاری «وزارت امورخارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات» (MoFAIC) پیش از این در بیانیه‌ای مشترک اعلام کرده بودند که مسافرین برخی کشورها ازجمله «ایران»، باید قبل از سوارشدن به هواپیما به مقصد «دبی» نتیجه تست منفی کووید-۱۹ خود را ارائه دهند.

بنابر آخرین اطلاعات منتشرشده در وب‌سایت هواپیمایی امارات، این آزمایش باید حداکثر ۹۶ ساعت قبل از عزیمت انجام شود. همچنین کودکان زیر ۱۲ سال و مسافرانی که دارای ناتوانی جسمی متوسط ​​یا شدیدند، از انجام این آزمایش معاف‌اند.

شرکت هواپیمایی «اتحاد ایرویز» مستقر در «ابوظبی» نیز اعلام کرده بود که اگر ابوظبی مقصد نهایی ساکنین امارات متحده عربی باشد، داشتن مجوز ورود از «اداره فدرال هویت و شهروندی» اجباری است و مسافر باید نتیجه آزمایش منفی کووید-۱۹ خود را به‌همراه داشته باشد.

گواهی آزمایش پی‌سی‌آر کووید-۱۹ فقط از آزمایشگاه‌های تعیین شده از سوی امارات متحده عربی معتبر است

هواپیمایی امارات در وب‌سایت خود اعلام کرده است: «اگر امارات متحده عربی در کشور مبدا فهرست آزمایشگاه‌های مجاز را تعیین کرده باشد، مسافر باید گواهی آزمایش را از آن آزمایشگاه اخذ کند. نتیجه این آزمایش باید به‌صورت چاپی ارائه شود و ارائه نسخه دیجیتالی از طریق تلفن‌همراه پذیرفته نخواهد شد.»

فهرست آزمایشگاه‌های تایید شده در ایران:

  • بیمارستان عرفان، تهران
  • بیمارستان دی، تهران
  • آزمایشگاه پاتوبیولوژی ایران، تهران
  • آزمایشگاه کاویان، تهران
منبع: c.ekstatic.net