۲۶ سپتامبر آخرین مهلت خروج از تایلند برای دارندگان ویزای ترانزیت، ویزای توریستی و ویزا بدو ورود
Bangkok - Thailand - خبرهای ویزا
نوشته شده در ۰۵:۱۵ ۰۷ مرداد ۹۹ - ویرایش شده در ۰۵:۲۰ ۰۷ مرداد ۹۹

اداره مهاجرت کشور «تایلند» اعلام کرده است افراد خارجی دارای «ویزای ترانزیت»، «ویزای توریستی» و یا «ویزای بدو ورود»، كه اعتبار اقامت آن‌ها به‌دلیل شیوع «کووید-۱۹»(Covid-19) تمدید شده بود، باید تا تاریخ ۲۶ سپتامبر (۵ مهر ماه) این كشور را ترك كنند.

۲۶ سپتامبر آخرین مهلت خروج از تایلند برای دارندگان  ویزای ترانزیت، ویزای توریستی و ویزا  بدو ورود

هیئت دولت «تایلند»، اخیرا مدت اقامت اتباع خارجی که به‌سبب شیوع ویروس «کووید-۱۹»(Covid-19) در این کشور گرفتار شده بودند، را تا ۲۶ سپتامبر (۵ مهر ماه) تمدید کرده است. اتباع خارجی باید درخواست تمدید اقامت یا آمادگی عزیمت خود را ارائه دهند و در یک مدت زمان مشخص، محل اقامت ۹۰ روزه‌ی خود را اعلام کنند.

۱-دارندگان ویزای کوتاه مدت «ویزای توریستی، ویزای ترانزیت و ویزا بدو ورود (VoA)» و افرادی که معافیت ویزا دارند، باید تا تاریخ ۲۶ سپتامبر برای خروج از کشور آماده شوند، مگر به دلایل ذیل:

۱-۱:در صورت بیماری

برای تماس با یک دفتر مهاجرت محلی، یک گواهی پزشکی ارائه کنید.

۱-۲ :در صورت وجود مشکلات دیگری همانند عدم دسترسی به پرواز و یا شیوع بیماری

با سفارت و یا کنسولگری خود برای صدور یک تأییدیه تماس گرفته و سپس درخواست اقامت موقت کرده و آن را به دفتر مهاجرت محلی تحویل دهید. هر مجوز تنها ۳۰ روز اعتبار خواهد داشت.


۲-الزام درخواست تمدید ویزا برای دارندگان ویزای بلند مدت

درخواست تمدید باید در یک دفتر مهاجرت محلی صورت گیرد. انواع تمدید ویزا از تاریخ ۲۷ سپتامبر (۶ مهر ماه) قابل اجرا خواهد بود. برای جلوگیری از ازدحام بیش از حد، از متقاضیان درخواست می‌شود که پیش از تاریخ سررسید اقدام کنند.


۳-اطلاع‌رسانی محل اقامت

محل اقامت ۹۰ روزه برای دوره‌ی ۲۶ مارچ تا ۳۱ جولای (۷ فروردین تا ۱۰ مرداد) باید از تاریخ یک تا ۳۱ آگوست (۱۱ مرداد تا ۱۰ شهریور) از طریق کانال‌های مشخص شده، اطلاع رسانی شود.

منبع: nationthailand.com